Předúprava

Vanová linka - ponorová předúprava

Výrobky jsou předupravené dle druhu materiálu v 5 až 7 technologických stupních. V tomto vanovém bloku jsme schopni předupravit výrobky do rozměru 7300 x 600 x 1200 mm. Chod linky řídí PLC (programovatelný logický automat Siemens – simatic), který zajišťuje dodržení všech důležitých parametrů výrobního procesu.

Chemická technologie – ENVIROX procesy

Ve spolupráci s firmou IDEAL–Trade  Service s.r.o.Alufinish GmbH aplikujeme v praxi nejnovější poznatky v oboru povrchových úprav.

  • Pro předúpravu hliníku, Al slitin a poZn používáme ekologicky šetrnou metodu ENVIROX - NR, která je plnohodnotnou náhradou žlutého chromátování. Bezchromová technologie ENVIROX - NR na bázi sloučenin titanu (Alficoat 748) dosahuje vynikajících výsledků korozních testů a adheze a splňuje přísná kritéria organizaci pro zajišťování kvality GSB International (cert. Nr. 303d) a Qualicoat (cert. Nr. A-19).

  • Pro úpravu železa a ocelového materiálu používáme ekologicky šetrnou metodu ENVIROX - FZA, která spočívá v pasivaci materiálu na bázi sloučenin zirkonu a silanu (Ferropas 7815).

Mycí box

Výrobky větších rozměrů jsou předupraveny v mycím boxu (6 x 3 x 2,5 m), kde aplikujeme Fe-fosfát (Ferrophos 7773) tlakovou myčkou s odděleným odmaštěním při 70°C, horkým tlakovým oplachem při 55°C a následným studeným oplachem.

Sušení

Sušení probíhá ve vanové sušce, která je součástí vanové linky předúprav, cirkulací horkého vzduchu 80-130°C